CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2017


BUTY
22.09.2017 v 17:30

BUTY

http://www.buty.cz

Kateřinská jeskyně u Blanska v Moravském krasu

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

V největším jeskynním dómu v ČR vystoupí legendární česká hudební skupina BUTY v čele s Radkem Pastrňákem, která vám zpříjemní babí léto a zvedne náladu na novém pódiu uprostřed Kateřinské jeskyně.

Vstupné v předprodeji: plné 320Kč / sleva 260Kč (Volných 358)

Vstupné na místě: plné 380Kč / sleva 320Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Kapacita Kateřinské jeskyně je 450 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej. Rezervace vstupenek není stejně jako v předchozích ročnících možná. Koncert se odehraje v Hlavním dómu, místa na stání po obvodu jeskyně, v případě potřeby sezení (k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod.). Do jeskyně vedou schody a v jeskyni taktéž, takže nedoporučujeme lidem na vozíku (přesto můžeme pomoci s přenosem, dá se domluvit). Během koncertu není povoleno focení a natáčení videozáznamů, prosíme o respektování tohoto pravidla. Parkování kousek od hlavní budovy jeskyně nebo na velkém parkovišti ve Skalním Mlýně (pak cca 300m k jeskyni). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na Kateřinskou jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

KATERINSKÁ JESKYNĚ (Skalní mlýn)

Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Je paleovývěrovou jeskyní hydrografického systému podzemní Punkvy a její dosud poznané prostory sestávají ze dvou mohutných dómů s řadou bočních chodeb, síní a komínů. Celková délka všech známých prostor dosahuje 950 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkový okruh je dlouhý 430 metrů. Hlavní dóm je s rozměry 97 x 30 – 44 x 20 m největší veřejnosti zpřístupněnou přírodní podzemní prostorou v České republice. Unikátem jeskyně je „Bambusový lesík"– skupina úzkých, až 4 metry vysokých hůlkových stalagmitů. Jejím symbolem je barevně osvětlený kamenný útvar „Čarodějnice". Vstupní chodba a Hlavní dóm byly známy odnepaměti. V roce 1909 pracovní skupina profesora Absolona objevila pokračování – Novou Kateřinskou jeskyni. Rok poté byla celá jeskyně zpřístupněna veřejnosti. Jeskyně je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.
Více o jeskyni zde: http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

  

BUTY (Ostrava)
V největším jeskynním dómu v ČR vystoupí legendární česká hudební skupina BUTY v čele s Radkem Pastrňákem. Pětice talentovaných hudebníků oslavila minulý rok kulaté 30. výročí na scéně. V jejich hudbě se mísí velké množství hudebních stylů (rock, folk, folklor různých etnik, country, jazz, reggae a další) s nápaditými a vtipnými texty. Buty Vám zpříjemní babí léto a zvedne náladu na novém pódiu uprostřed Kateřinské jeskyně.. Více o kapele zde: www.buty.czTOPlist