CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2016


BLUE EFFECT
25.06.2016 v 17:00

BLUE EFFECT

http://www.blueeffect.cz/

Kateřinská jeskyně

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

KONCERT Z VÁŽNÝCH ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ P. HLADÍKA ZRUŠEN !!! 
Hudební perlou pátého festivalového ročníku je akustické vystoupení české legendární kapely BLUE EFFECT v čele s Radimem Hladíkem. Koncert se odehraje v největším jeskynním dómu v České republice.

Vstupné v předprodeji: plné 280Kč / sleva 180Kč

Vstupné na místě: plné 350Kč / sleva 250Kč


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Povolená kapacita Kateřinské jeskyně je 450 (v krajním případě max. 500 lidí). Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej. Rezervace vstupenek není stejně jako v předchozích ročnících možná. Koncert se odehraje v Hlavním dómu, místa na stání po obvodu jeskyně, v případě potřeby sezení (k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod.). Do jeskyně vedou schody a v jeskyni taktéž, takže nedoporučujeme lidem na vozíku (přesto můžeme pomoci s přenosem, dá se domluvit). Během koncertu není povoleno focení a natáčení videozáznamů, prosíme o respektování tohoto pravidla. Parkování kousek od hlavní budovy jeskyně nebo na velkém parkovišti ve Skalním Mlýně (pak cca 300m k jeskyni). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na Kateřinskou jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

KATERINSKÁ JESKYNĚ (Skalní mlýn)
Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Je paleovývěrovou jeskyní hydrografického systému podzemní Punkvy a její dosud poznané prostory sestávají ze dvou mohutných dómů s řadou bočních chodeb, síní a komínů. Celková délka všech známých prostor dosahuje 950 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkový okruh je dlouhý 430 metrů. Hlavní dóm je s rozměry 97 x 30 – 44 x 20 m největší veřejnosti zpřístupněnou přírodní podzemní prostorou v České republice. Unikátem jeskyně je „Bambusový lesík"– skupina úzkých, až 4 metry vysokých hůlkových stalagmitů. Jejím symbolem je barevně osvětlený kamenný útvar „Čarodějnice". Vstupní chodba a Hlavní dóm byly známy odnepaměti. V roce 1909 pracovní skupina profesora Absolona objevila pokračování – Novou Kateřinskou jeskyni. Rok poté byla celá jeskyně zpřístupněna veřejnosti. Jeskyně je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.

   

BLUE EFFECT - o kapele
Blue Effect je česká rocková skupina založená v roce 1968. V průběhu své existence používala různé varianty svého názvu: The Special Blue Effect, The Blue Effect, Modrý efekt, M Efekt či M. Efekt. Jejím hlavním a jediným stálým členem od založení do současnosti je kytarista Radim Hladík. Kapelu nyní tvoří: Radim Hladík - kytara; Honza Křížek - zpěv, kytara, klávesy; Wojttech - baskytara; Václav Zima - bicí. 
Více na www.blueeffect.cz

RADIM HLADÍK
kytaraHudebník jehož jméno je neodmyslitelně spjato s kapelou Blue Effect. Narodil se roku 1946 v Praze a už jako patnáctiletý hrál na kytaru ve známé skupině Komety. První profesionální angažmá dostal v roce 1964 v klubu Olympik. Do historie českého bigbítu se zapsal již ve druhé polovině šedesátých let jako člen legendárních Matadors. Ti se stali brzy nejlepší českou rhythm and bluesovou kapelou, a to díky tehdejšímu východoněmeckému technickému vybavení, podle jehož značky získali i svůj název. Sehraná kapela měla kromě dvojice vokalistů Vladimír Mišík – Karel Kahovec v rukávu další velký trumf právě v podobě Radima Hladíka, který se stal všeobecně uznávaným králem elektrické kytary a také inovátorem. Když poprvé v Čechách využil takzvaná kvákadla, sklízel podle svědectví pamětníků němý úžas posluchačů. Hladík, který byl zpočátku ovlivněn zahraničními vzory, se postupně propracoval k vlastní tvorbě. Po rozpadu Matadors založil na podzim roku 1968 svou skupinu Blue Effect (později názvy M.efekt a Modrý efekt).

HONZA KŘÍŽEK

zpěv, kytara, klávesyNarozen v roce 1974. Hudební vzdělání získal na Lidové škole umění (klavír, bicí nástroje) a Vojenské hudební škole (bicí nástroje, klávesové nástroje). Byl členem několika projektů a kapel (doprovodná skupina Ivana Krále, Aspect, H#boys…), většina posluchačů si ho pamatuje jako zpěváka dnes již neexistujících Walk Choc Ice, byl také členem Kollerbandu Davida Kollera. Kromě hudebních aktivit působil v letech 1994 – 1996 jako moderátor rádia Černá Hora a pořadu „60“ v České televizi. V současnosti moderátor na pražském rockovém rádiu RockZone 105,9.

WOJTTECH
baskytaraNarozen v roce 1981. Jeho hudební začátky se datují rokem 1987, kdy začal chodit do Lidové školy umění na výuku hry na trubku (kam docházel až do roku 1996). Dalším nástrojem byl pozoun, dva roky také chodil na výuku hry na kytaru. Od roku 1997 hraje na basovou kytaru a kromě Lidové školy umění navštěvoval též kurzy na Konzervatoři J. Ježka v Praze. Za sebou má také dlouhou řadu projektů a kapel. Namátkou vyberme třeba Zády, Entire gain, T.H.C. The Human Cell, Petr Rajchert a Inter a mnoho dalších. Do roku 2006 působil také ve skupině Mindway.

VÁCLAV ZIMA
bicíNarozen v roce 1972. Hudební vzdělání získal na Konzervatoři J. Ježka (obor bicí nástroje), dodnes navštěvuje hodiny u prof. Veselého. Stejně jako ostatní prošel mnoha hudebními tělesy (např. Vyhoukaná sowa, Marshal, –123 min, Oboroh, Walk Choc Ice, Dan Kohout Band, Big band JH Hradec Králové, Big band Aldis Hradec Králové, Sajarmi, Etc. Vladímíra Mišíka, Krausberry a další). Půspbil také jako studiový hráč (např. při natáčení CD PF2000 Milana Schelingera, CD Zem hříchů a Trochu jinak skupiny Fíci atd.). V současné době působí pouze v Blue Effectu, od roku 1996 se také věnuje výuce bicích nástojů.

TOPlist