CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2015


DAN BÁRTA – LENKA DUSILOVÁ – EN.DRU
06.05.2015 v 17:00

DAN BÁRTA – LENKA DUSILOVÁ – EN.DRU

http://www.danbarta.cz/

Kateřinská jeskyně (Skalní mlýn)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

Hudební perlou letošního ročníku je interaktivní vokální vystoupení českého tria DAN BÁRTA, LENKA DUSILOVÁ a EN.DRU (Ondřej Havlík), které se odehraje v největším jeskynním dómu v České republice.

Vstupné v předprodeji: plné 350Kč / sleva 250Kč (Volných 27)

Vstupné na místě: plné 400Kč / sleva 300Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Kateřinské jeskyně je 400 (v krajním případě max. 500 lidí). Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej. Rezervace vstupenek není stejně jako v předchozích ročnících možná. Koncert se odehraje v Hlavním dómu, místa na stání po obvodu jeskyně, v případě potřeby sezení (k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod.). Do jeskyně vedou schody a v jeskyni taktéž, takže nedoporučujeme lidem na vozíku (přesto můžeme pomoci s přenosem, dá se domluvit). Během koncertu není povoleno focení a natáčení videozáznamů, prosíme o respektování tohoto pravidla. Parkování kousek od hlavní budovy jeskyně nebo na velkém parkovišti ve Skalním Mlýně (pak cca 300m k jeskyni). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na Kateřinskou jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.KATERINSKÁ JESKYNĚ (Skalní mlýn)

Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Je paleovývěrovou jeskyní hydrografického systému podzemní Punkvy a její dosud poznané prostory sestávají ze dvou mohutných dómů s řadou bočních chodeb, síní a komínů. Celková délka všech známých prostor dosahuje 950 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkový okruh je dlouhý 430 metrů. Hlavní dóm je s rozměry 97 x 30 – 44 x 20 m největší veřejnosti zpřístupněnou přírodní podzemní prostorou v České republice. Unikátem jeskyně je „Bambusový lesík"– skupina úzkých, až 4 metry vysokých hůlkových stalagmitů. Jejím symbolem je barevně osvětlený kamenný útvar „Čarodějnice". Vstupní chodba a Hlavní dóm byly známy odnepaměti. V roce 1909 pracovní skupina profesora Absolona objevila pokračování – Novou Kateřinskou jeskyni. Rok poté byla celá jeskyně zpřístupněna veřejnosti. Jeskyně je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.

    

DAN BÁRTA, LENKA DUSILOVÁ a EN.DRU (Ondřej Havlík)
Hudební perlou letošního ročníku je interaktivní vokální vystoupení českého tria DAN BÁRTA, LENKA DUSILOVÁ a EN.DRU (Ondřej Havlík), které se odehraje v největším jeskynním dómu v České republice. Vyjimečná akustika a atmosféra starodávné Kateřinské jeskyně se tak stane výzvou pro společnou improvizaci známých, profesionálních a mezinárodně respektovaných umělců. Přijďte se nechat unést nevšedním uměleckým, smyslovým a emočním zážitkem v netradičním jeskynním prostředí.


Více informací o tvorbě Dana Bárty na www.danbarta.cz


Více informací o tvorbě Lenky Dusilové na www.lenkad.com


Více informace o tvorbě Ondřeje Havlíka (En.Dru) na www.endru.cz

Těšíme se na setkání v podzemním lůně Kateřinské jeskyně 6.5.2015 v 17 hodin :)


TOPlist