CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2014


STEPHAN MICUS - ONDŘEJ SMEYKAL
12.07.2014 v 18:00

STEPHAN MICUS - ONDŘEJ SMEYKAL

http://www.stephanmicus.com

Kateřinská jeskyně (Skalní mlýn)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

Vrcholem letošního ročníku je jedinečné interaktivní vystoupení duetu Stephan Micus (DE) a Ondřej Smeykal (ČR), které se odehraje v největším jeskynním dómu v ČR. Koncert bude čistě akustický a bude rozdělen na 2 x 45 minut !!!

Vstupné v předprodeji: plné 380Kč / sleva 280Kč

Vstupné na místě: plné 450Kč / sleva 350Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Kateřinské jeskyně je 500 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej nebo na pokladně správy Kateřinské jeskyně. Rezervace vstupenek není letos možná. Koncert se odehraje v Hlavním dómu, místa na stání po obvodu jeskyně, v případě potřeby sezení (k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod.). Do jeskyně vedou schody a v jeskyni taktéž, takže nedoporučujeme lidem na vozíku (přesto můžeme pomoci s přenosem, dá se domluvit). Na základě dohody se Stephanem Micusem není během koncertu povoleno focení a natáčení videozáznamů, prosíme o respektování tohoto přání. Parkování před jeskyní nebo na velkém parkovišti ve Skalním Mlýně (pak cca 300m k jeskyni). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na Kateřinskou jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

KATERINSKÁ JESKYNĚ (Skalní mlýn)
Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Je paleovývěrovou jeskyní hydrografického systému podzemní Punkvy a její dosud poznané prostory sestávají ze dvou mohutných dómů s řadou bočních chodeb, síní a komínů. Celková délka všech známých prostor dosahuje 950 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkový okruh je dlouhý 430 metrů. Hlavní dóm je s rozměry 97 x 30 – 44 x 20 m největší veřejnosti zpřístupněnou přírodní podzemní prostorou v České republice. Unikátem jeskyně je „Bambusový lesík"– skupina úzkých, až 4 metry vysokých hůlkových stalagmitů. Jejím symbolem je barevně osvětlený kamenný útvar „Čarodějnice". Vstupní chodba a Hlavní dóm byly známy odnepaměti. V roce 1909 pracovní skupina profesora Absolona objevila pokračování – Novou Kateřinskou jeskyni. Rok poté byla celá jeskyně zpřístupněna veřejnosti. Jeskyně je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.


STEPHAN MICUS - ONDŘEJ SMEYKAL

Vrcholem letošního ročníku je jedinečné interaktivní vystoupení duetu Stephan Micus (DE) a Ondřej Smeykal (ČR), které se odehraje v největším jeskynním dómu v ČR.

Práce světově proslulého muzikanta Stephana Micuse na poli ambientní, etnickými nástroji inspirované hudby, patří od 70. let 20. století k tomu nejprůzračnějšímu, co bylo v této oblasti vytvořeno. Jeho instrumentální všestrannost a vynalézavost, vždy pečlivě zahalena v hávu lehkosti až křehosti si po desítky let získává srdce posluchačů po celém světě. Rodák z německého Stutgartu, žijící na Mallorce, hudebně působící po celém světě, po letech opět přijal pozvání do České republiky. Unikátní jeskynní dóm Kateřinské jeskyně přivítá nejen Micusovo komorní mistrovství, ale zároveň pozve k rozeznění i českého průkopníka hry na didgeridoo Ondřeje Smeykala. Publiku se tak nabízí zcela nečekaná, hudebně zajímavá paralela v podobě objevného minimalistického zpěvného pojeti didgeridoo z rukou Ondřeje Smeykala. Akustika jeskyně bude v jedné části pro oba hudebníky partnerem i výzvou k společné improvizaci. Milovníci akustické meditativní hudby v unikátních prostorách asi tuší, že nabídka zážitku podobného rozsahu i intimity zároveň, se jen tak v českých luzích a hájích nenabízí...

„Stephan Micus je inspirovaný a opuštěný, nevědomý a disciplinovaný zároveň, vytvářejíc oslnivý zvuk a nádhernou melodii. Je to hudba, která zní starověce a čarodějně, hudba, která je inovativní a zcela moderní ve své zneklidňující přímosti, dílo génia. Micus je opravdu jedinečný talent, malíř zvukových krajin, jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších sólistů v Evropě.“ (Fanfare, USA).
www.smeykal.com
TOPlist