CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2014


RAJTARAJ
07.06.2014 v 18:00

RAJTARAJ

http://www.rajtaraj.cz

Javořičské jeskyně (Javoříčko)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/javoricske-jeskyne/

Dóm gigantů letos rozvibruje hudební skupina Rajtaraj - akustický etnošraml inspirovaný balkánskou, francouzskou a skandinávskou hudbou aneb zač je toho klobouk!

Vstupné v předprodeji: plné 140Kč / sleva 90Kč (Volných 4)

Vstupné na místě: plné 180Kč / sleva 120Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Javořičských jeskyní je 60 lidí. Parkování na vyhrazeném parkovišti v obci Javoříčko (cca 1km od jeskyně, pak cesta vzhůru lesem, info ZDE). Koncert se odehraje v Dómu gigantů - překrásná akustická prostora, projde se částí prohlídkové trasy, součástí bude velmi stručný výklad o charakteru jeskyně. Místa jsou pouze na stání, v případě potřeby budou k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením nebo pro starší lidi. Teplota v jeskyni je cca 7-8°C, doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka, rybářská židle apod.), hodí se také deka, když se sedí je větší zima. Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni není bezbariérový, představení nedoporučujeme lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku (imobilním). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

JAVOŘIČSKÉ JESKYNĚ

Javoříčský kras se nachází v severní části Drahanské vrchoviny. V přerušovaných pruzích devonských vápenců jsou zde vyvinuty povrchové a podzemní krasové jevy se složitými hydrografickými poměry. Jeskyně leží pod kopcem Špraněk u obcí Javoříčko a Březina v malebné krajině, jejíž dominantou je hrad Bouzov. Jedná se složitý komplex mohutných dómů, chodeb, propastí a puklin, vytvořených v několika výškových úrovních. Část nazývaná Svěcená díra a propast Zátvořice byly známy odnepaměti, první písemná zmínka o přilehlých podzemních prostorách je od anonymního autora a pochází z roku 1873. V roce 1938 byla objevena podstatná část Javoříčských jeskyní pracovní skupinou, kterou vedl revírník Vilém Švec. Další části byly postupně objevovány různými amatérskými i profesionálními speleology do dnešní doby. Prostory Javoříčských jeskyní jsou zpřístupněny pro veřejnost od roku 1939. Celková délka všech známých chodeb dosahuje přes 4000 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkové trasy jsou dvě, dlouhá 800 a krátká 450 metrů. Javoříčské jeskyně jsou unikátní svoji bohatou, zachovalou a rozmanitou krápníkovou výzdobou. Patří mezi nejkrásnější jeskyně v České republice. Teplota vzduchu: 7 - 8° C, relativní vlhkost: cca 99 %.RAJTARAJ
Dóm gigantů letos rozvibruje hudební skupina Rajtaraj - akustický etnošraml inspirovaný balkánskou, francouzskou a skandinávskou hudbou aneb zač je toho klobouk!
Ke konci minulého desetiletí učinil jistý dudák dva zásadní tahy v partii svého života. Zakoupil sobě akordeon a ku potěše své i svého okolí sezval otep hospodských hráčů i študovaných hudboznalých, galerku to pitoreskní. Dal tak vzniknout hudebnímu uskupení, jež s gustem přetváří jeho notové skicy inspirované lidovou tvořivostí do hudebních forem nebývalé bujarosti. Pochvalná minulost i slibná budoucnost tohoto veselého hodokvasu se tříbí rozmanitými (ne)hudebními zkušenostmi každého z Rajtarajů.
TOPlist