CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2014


Z PRAVĚKU DO MATRIXU III. - IVAN JAŠEK
24.05.2014 v 17:00

Z PRAVĚKU DO MATRIXU III. - IVAN JAŠEK

http://bandzone.cz/shivanam

Jeskyně Balcarka (Ostrov u Macochy)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-balcarka/

Třetí díl interaktivního programu Z pravěku do matrixu Vás povede od meditativních až sférických ambientních ploch, přes loopované střední tempo s neobvyklými postupy, doplněné akustickými hudebními nástroji a autentickými nahrávkami z přírody, až k absolutnímu, gradujícímu trancovému rytmu. To je ucelený hudební příběh v podání Ivana Jaška (Shivanam) a jeho přátel.

Vstupné v předprodeji: plné 140Kč / sleva 90Kč (Volných 16)

Vstupné na místě: plné 180Kč / sleva 120Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Jeskyně Blacarka je 100 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej nebo na pokladně Jeskyně Balcarka. Rezervace vstupenek není možná. Parkování na vyhrazeném parkovišti před jeskyní, cca 100m od jeskyně. Koncert se odehraje v akusticky krásném Dómu zkázy, projde se částí prohlídkové trasy, součástí bude stručný výklad o jeskyni. Místa jsou pouze na stání, v případě potřeby budou k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením nebo starší lidi. Teplota v jeskyni je cca 7-9°C, doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka, rybářská židle apod.), hodí se také deka, když se sedí je větší zima. Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni není bezbariérový, představení nedoporučujeme lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku (imobilním). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

JESKYNĚ BALCARKA
V Moravském krasu je evidováno přes 1100 jeskyní a propastí. Vznikaly postupnou erozní a korozní činností srážkových vod a jejich podzemních toků v tektonicky porušených a relativně rozpustných vrstvách vápenců. Jeskyně Balcarka vznikala v obdobích před bádenskou záplavou, pravděpodobně ve starších třetihorách. Balcarka blízko hranice vápenců a nekrasových kulmských hornin fungovala jako ponor ostrovských vod (dnes Krasovský potok a potok Lopač). Výmolnou činností podzemních toků a částečným řícením stopů a stěn vznikl labyrint chodeb a prostor v několika patrech. Po bádenské záplavě došlo k výrazným změnám hydrologických poměrů na území celého Moravského krasu a ostrovské vody si začaly prořezávat cestu v nižších úrovních Suchého žlebu směrem k dnešním vývěrům Punkvy. Jeskyně Balcarka patří vývojově ke složitému hydrografickému systému ostrovských a vilémovických vod, které vyvěrají v Malém výtoku poblíž Punkevních jeskyní. Přes intenzívní snahy speleologů v posledních desetiletích se do hlavních částí tohoto systému nepodařilo proniknout.Z PRAVĚKU DO MATRIXU III. - IVAN JAŠEK
Povedou vás od meditatívních až sférických ambientních ploch, přes loopované střední tempo s neobvyklými postupy, doplněné akustickými hudebními nástroji a vlastními nahrávkami z přírody, až k absolutnímu, gradujícímu trancovému rytmu. To je ucelený hudební příběh v podání Ivana Jaška a jeho přátel.
Ivan Jašek - multiinstrumentalista, skladatel a zakladatel několika projektů (Jump, Shivanam 15 let 1. cd- Sound of Energy 2003, 2.cd- Live 2010, Shivatrance project 10. let 1.cd- Entrance 2012) vydal svoje debutové album pod pseudonymem I-One ALL IS ONE (2012), kde spojuje kořenové nástroje s loopery, samply a moderní elektronikou. Tento rok připravuje druhé album na léto a některé skladby představí již na jarním vystoupení.

TOPlist