CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2014


ZA HRANICEMI TICHA
26.04.2014 v 18:00

ZA HRANICEMI TICHA

http://bandzone.cz/zahranicemiticha

Zbrašovské aragonitové jeskyně (Teplice nad Bečvou)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/zbrasovske-aragonitove-jeskyne/

V Mramorové síni zazní kombinace alikvotního a spontánního zpěvu s doprovodem různých etnických nástrojů bohatých na alikvotní tóny.

Vstupné v předprodeji: plné 120Kč / sleva 80Kč (Volných 0)

Vstupné na místě: plné 150Kč / sleva 100Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Zbrašovských aragonitových jeskyní je 50 lidí, proto doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji - on-line formulář nebo na pokladně Zbrašovských aragonitových jeskyní. Koncert se odehraje v Mramorové síni (vchod od řeky, zadní východ z jeskyně, bezbariérový přístup), místa jsou na stání a na sezení (k dispozici budou židle především pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi). Teplota v jeskyni je 14-16°C (nejteplejší jeskyně v ČR), přesto doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod., hodí se také deka, když se sedí je větší zima). Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni je bezbariérový, takže doporučujeme i lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku. Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku Zbrašovské aragonitové jeskyně.

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ

Jeskyně se nachází pod Zbrašovským vrchem v levém břehu řeky Bečvy v lázních Teplicích nad Bečvou. Tvoří složitý komplex chodeb, dómů, komínů a puklin v několika výškových úrovních. Jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi hydrotermálního původu v ČR. Zdobí unikátní krasové výplně - „onyxové" povlaky stěn, krystalické agregáty aragonitu, „gejzírové" stalagmity. Skrývají „plynová jezera" - prostory zaplněné oxidem uhličitým o vysokých koncentracích. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v ČR - teplota vzduchu v podzemí činí 14 - 16 °C, relativní vlhkost okolo 98 %. Objevili na přelomu roku 1912-13 bratři Josef a Čeněk Chromí, když po prokopání pukliny s výronem teplého vzduchu sestoupili 42 m hlubokou propastí do podzemí. Jsou dlouhé celkem 1322 m s výškovým rozpětím (denivelací) 55 m. Mají návštěvní okruh dlouhý 375 m a jeho prohlídka trvá cca 50 minut. V roce 2003 byly vyhlášeny národní přírodní památkou.ZA HRANICEMI TICHA
"V našem repertoáru kombinujeme alikvotní a spontánní zpěv s doprovodem na různé etnické nástroje bohaté na alikvotní tóny. Naše hudba vychází z meditativního ponoru a společného improvizovaného souladu s přítomným okamžikem, prostorem a bytostí v něm přítomných. Jedná se o působení živé hudby na organizmus v oblastech smyslového i nadsmyslového vnímání, čímž dochází ke stavu celostní harmonizace neboli k celkovému uvolnění a relaxaci. Dalo by se říci zvuková masáž těla i duše nebo-li prozáření zvukem".


TOPlist