CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2014


V LŮNĚ - ROWAN KILDUFF
12.04.2014 v 17:00

V LŮNĚ - ROWAN KILDUFF

http://bandzone.cz/sonichalo

Jeskyně Na Špičáku (Supíkovice u Jeseníku)

http://jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-na-spicaku/

V Lůně (In the Womb) bude akustický koncert spojující kytaru, hlas, housle, bubny, prostor jeskyně a radost od irského písničkáře Rowana Kilduffa a jeho přátel i publika. Letošní koncert bude oslavou jeho nově narozeného syna, s písněmi o snech, novém životě a čisté lásce.

Vstupné v předprodeji: plné 120Kč / sleva 80Kč (Volných 0)

Vstupné na místě: plné 150Kč / sleva 100Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita malebné Jeskyně Na Špičáku je 30 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář nebo na pokladně správy Jeskyně Na Špičáku. Rezervace vstupenek není možná. Koncert se odehraje v Dómu Naděje (bezbariérový přístup), místa jsou na stání, v případě potřeby sezení (k dispozici bude pár židlí a karimatek s dekami pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi). Teplota v jeskyni je 8°C, proto doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod., hodí se také deka, když se sedí je větší zima). Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni je bezbariérový, takže doporučujeme i lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku. Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku Jeskyně Na Špičáku.

JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU

Prostupuje vrchem Velký Špičák (516 m n.m.), který je vrcholem krasového kuželu, vystupujícího ze sedimentů kontinentálního ledovce mezi obcemi Písečná a Supíkovice v Supíkovické pahorkatině, 10 km severně od města Jeseník. Ve starší literatuře byla též nazývána Supíkovická jeskyně nebo Jeskyně v Supíkovicích (Tropfsteinhöhle in Saubsdorf). Převážně horizontální labyrint chodeb, puklin a síní vytvořily vody povrchových toků v krystalických vápencích - mramorech, ale jejich neobvyklé tvary jim vtiskla podzemní jezera tavných vod z kontinentálního ledovce, který zejména v předposlední době ledové zasahoval od severu až na naše území. Datum objevu jeskyně není známo, první písemná zmínka o ní pochází z roku 1430 a množství unikátních historických nápisů na stěnách dokládá její časté návštěvy. Patří mezi nejstarší písemně doložené jeskyně ve střední Evropě a oficiálním zpřístupněním v roce 1885 také k nejdéle zpřístupněné jeskyni u nás. Celková délka všech dosud známých chodeb činí 410 m s výškovým rozpětím (denivelací) přes 10 m, vchod leží 439 m n.m., východ 437 m n.m. Bezbariérový návštěvní okruh je dlouhý 220 metrů a jeho prohlídka trvá 30 min. Teplota vzduchu v jeskyni je konstantní 8°C, relativní vlhkost vzduchu okolo 95%.V LŮNĚ - ROWAN KILDUFF

Rowan Kilduff je irský písničkář, kytarista a zpěvák. Hraje s česko-irskou alternativní rockovou kapelou Sonic Halo a žije se svou ženou a synem ve Slezku. Tento rok vystoupí na festivalu Cave Beat potřetí a naposledy, tedy do třetice všeho dobrého. "V Lůně" bude akustický koncert spojující kytaru, hlas, housle, bubny, prostor jeskyně a radost od irského písničkáře Rowana Kilduffa a jeho přátel i publika. Letošní koncert bude oslavou jeho nově narozeného syna, s písněmi o snech, novém životě a čisté lásce.

Rowan Kilduff is an Irish-born songwriter, guitarist and singer. He plays with the Czech-Irish Alternative Rock band, Sonic Halo and lives with his wife and son in Slezsko. This will be his 3rd time appearing in Cavebeat. 3rd time lucky.  "V Lůně" will be an acoustic concert of guitar, voices, violins, drums, cavespace, and joy, from Irish singer&songwriter, Rowan Kilduff, joined by friends and an active audience.
This year's concert will be a celebration day for his newborn son, with songs about dreams, new life, & pure love. Now for this musician "Everyday is a Celebration!". Come celebrate with us.

 


TOPlist