CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2013


DREAM TIME
14.06.2013 v 18:00

DREAM TIME

http://www.callofdrums.com/

Kateřinská jeskyně (Skalní mlýn)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne/

Do živého Času snění (Dream Time) nás ponoří jedinečná hudební kompozice dvou vynikajících tvůrců a hudebníků. Rishi Vlote (Německo) a Paulo Borghi (Itálie) rozezní největší jeskynní dóm v ČR - Kateřinskou jeskyni a naladí návštěvníky na vlnu splynutí s mohutnou silou přírody, oživí naše prapůvodní instinkty a povzbudí naši životní sílu.

Vstupné v předprodeji: plné 200Kč / sleva 150Kč

Vstupné na místě: plné 250Kč / sleva 200Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Kateřinské jeskyně je 400 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji: on-line formulář v sekci Předprodej nebo na pokladně správy Kateřinské jeskyně. Rezervace vstupenek není letos možná. Koncert se odehraje v Hlavním dómu, místa na stání po obvodu jeskyně, v případě potřeby sezení (k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod.). Do jeskyně vedou schody a v jeskyni taktéž, takže nedoporučujeme lidem na vozíku (přesto můžeme pomoci s přenosem, dá se domluvit). Na základě dohody s Ivou Bittovou není během koncertu povoleno focení a natáčení videozáznamů, prosíme o respektování tohoto přání interpretky. Parkování před jeskyní nebo na velkém parkovišti ve Skalním Mlýně (pak cca 300m k jeskyni). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na Kateřinskou jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

KATERINSKÁ JESKYNĚ (Skalní mlýn)
Kateřinská jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Suchého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Je paleovývěrovou jeskyní hydrografického systému podzemní Punkvy a její dosud poznané prostory sestávají ze dvou mohutných dómů s řadou bočních chodeb, síní a komínů. Celková délka všech známých prostor dosahuje 950 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkový okruh je dlouhý 430 metrů. Hlavní dóm je s rozměry 97 x 30 – 44 x 20 m největší veřejnosti zpřístupněnou přírodní podzemní prostorou v České republice. Unikátem jeskyně je „Bambusový lesík"– skupina úzkých, až 4 metry vysokých hůlkových stalagmitů. Jejím symbolem je barevně osvětlený kamenný útvar „Čarodějnice". Vstupní chodba a Hlavní dóm byly známy odnepaměti. V roce 1909 pracovní skupina profesora Absolona objevila pokračování – Novou Kateřinskou jeskyni. Rok poté byla celá jeskyně zpřístupněna veřejnosti. Jeskyně je významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou.DREAM TIME aneb mýtické tvůrčí období (dle původních obyvatel planety) se bude zrcadlit v největším jeskynním dómu ČR v Kateřinské jeskyni. Hudebníci Rishi Vlote a Paolo Borghi (Itálie a Německo) naladí návštěvníky pomocí zvuků a hudby na vlnu splynutí s mohutnou silou přírody, která umí oživit prapůvodní instinkty. Nechte se překvapit tajemstvím Času snění. 

Rishi Vlote a Paolo Borghi

Nástroje:
Djembe, DunDun, Darbouka, Bongo, Dan Moi, šamanské bubny, Log drum,
Kalimba, Sansula, chřestidla a jiné přírodní nástroje, hlas a 3 x Hang

www.callofdrums.com
www.paoloborghi.it/hang
www.samanismus.estranky.cz

DREAM TIME (Čas snění)

Do živého času snění nás ponoří jedinečná hudební kompozice dvou vynikajících tvůrců a hudebníků. Rishi Vlote (Německo) rozezní jeskyni rytmy bubnů, chřestidel, zvuky nejrůznějších přírodních nástrojů a šamanskými hlasovými vibracemi, které nás naladí na vlnu splynutí s mohutnou silou přírody, oživí naše prapůvodní instinkty a povzbudí naši životní sílu. Paolo Borghi (Itálie) naladí návštěvníky s kovově znějícími tóny Hangu, které jakoby plynuly přímo z hlubin vody, jenž kdysi proudila v Kateřinské jeskyni - největším jeskynním dómem v ČR. Jeskyni ozářenou přirozenými světly svíček naplní dynamické i meditativní zvuky a probudí v nás nové vnímání přítomného okamžiku.

Informace o navazujícím workshopu (páteční večer nebo celý víkend) s možností levného ubytování zde.

Rishi Vlote

www.callofdrums.com
Paolo Borghi
www.paoloborghi.it/hang/
TOPlist