CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2013


KOŘENY ŽIVOTA
06.04.2013 v 17:00

KOŘENY ŽIVOTA

http://www.olivy.org/

Mladečské jeskyně (Mladeč)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/mladecske-jeskyne/

KOŘENY ŽIVOTA – akustické hudebně divadelní vystoupení věnované podpoře stejnojmeného zážitkového, výchovně-vzdělávacího a ekologického programu pro 1. stupeň ZŠ.
Vystoupí: Pěvecký čtvereček z Vincentina, O.LI.V.Y a Live Music Superheroes z Olomouce. 

Vstupné v předprodeji: plné 150Kč / sleva 100Kč

Vstupné na místě: plné 200Kč / sleva 150Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Mladečských jeskyní je 80 lidí. Doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji - on-line formulář v sekci Předprodej nebo na pokladně Mladečských jeskyní. Parkování na vyhrazeném parkovišti před vjezdem do obce Mladeč (cca 0,5 km od jeskyně, cesta je označena, info a mapka ZDE). Koncert se odehraje v Dómu mrtvých, cca 50m od začátku prohlídkové trasy, součástí bude velmi stručný výklad o charakteru jeskyně. Místa jsou pouze na stání, v případě potřeby budou k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením nebo starší lidi. Teplota v jeskyni je cca 8°C, doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka, rybářská židle apod.), hodí se také deka, když se sedí je větší zima. Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni není bezbariérový, představení nedoporučujeme lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku (imobilním). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

MLADEČSKÉ JESKYNĚ
Mladečské jeskyně prostupují vrchem Třesín (345 m n.m.) při západním okraji obce Mladeč a jsou největším jeskynním systémem Mladečského krasu. Představují převážně horizontální, velmi členitý labyrint chodeb, dómů a vysokých komínů s pozoruhodnou modelací stěn a stropů, s krápníkovou výzdobou a četnými blokovými závaly, několika strmými chodbami zasahují až pod hladinu podzemní vody. Patří mezi archeologické lokality světového významu, jsou patrně nejstrarším, největším a nejsevernějším sídlištěm moderních lidí (kromaňonců) v Evropě, kteří zde prokazatelně žili již před více než 31 tisíci lety. Jeskyně mají celkem 1 250 metrů chodeb a síní o výškovém rozpětí 30 metrů. Po pradávném zavalení vchodu znovu objeveny kolem roku 1826 při lámání kamene, od přelomu 19. a 20. století jsou zpřístupněny veřejnosti a od roku 1911 elektricky osvětleny.  Návštěvní okruh je dlouhý 380 metrů s malou archeologickou expozicí; teplota vzduchu je 8°C, průměrná relativní vlhkost 95 %.KOŘENY ŽIVOTA
– akustické hudebně divadelní vystoupení věnované podpoře stejnojmeného zážitkového, výchovně-vzdělávacího a ekologického programu pro 1. stupeň ZŠ.
Vystoupí: Pěvecký čtvereček z Vincentina (poskytovatel sociálních služeb Šternberk) - oficiální zahájení festivalu. O.LI.V.Y - olomoucké improvizační divadlo - téma Kořeny života.
Live Music Superheroes (Olomouc) - akusticky živelná hudební skupina k divadlu i sólo po divadle. Kapacita 80 návštěvníků.
 
Pěvecký čtvereček z Vincentina (Šterbnerk) - oficiální zahájení festivalu se ujme svébytná hudební skupina Pěvecký čtvereček v doprovodu muzikantů a pracovníků Vincentina - domova pro osoby se zdravotním postižením. Zde odkaz na web: www.vincentinum.cz.
Zpíváme spolu přes deset let, vystupujeme zhruba osm, spíš proto, abychom vypadli ze zařízení a užili si trochu normálního života. Pocity, které máme před a po vystoupení jsou takovou bonusovou mňamkou. Hlavně jsme spolu rádi a během zkoušek se nám kolikrát podaří vyřešit i spoustu jiných osobních problémů, které bychom si jinak schovávali pod polštář a trápili se o samotě tím, že nejdou a nejdou vyřešit! Zpíváme spolu, protože se máme rádi.O.LI.V.Y - OLomoucká Liga V Yprovizaci (Olomouc).
www.olivy.org
Tým O.LI.V.Y., tj. Olomoucká LIga V Improvizaci, vznikl po iniciačním workshopu zakladatelky české improligy Míši Puchalkové v lednu 2007. Vedení tréninků se ujaly Martina a Žaneta, exčlenky ostravského týmu OSTR.UŽ.I.NY toho času studijně v Olomouci. Za šest let soubor sehrál desítky zápasů a improshow, figuroval v programech etablovaných festivalů jak místních (Divadelní Flora, Surround of Unity, Týden improvizace), tak mimoolomouckých (Jiráskův Hronov, Svátek bláznů, Improcházka Ostrava, Beseda u Bigbítu aj.)Live Music Superheroes (Olomouc) - akusticky živelná hudební formace k jeskynnímu divadlu i po něm. Live Music Superheroes koketují s hudebními žánry jako jsou gypsy jazz, swing, balkán, folklor či kletzmer, atakující publikum nevybíravou energickou smrští. To jsou superhrdinové, kteří Vás zachrání v případě nouze o živou hudbu :) Zazní akordeon - Laco, housle - Mates a djembe - Mira.
TOPlist