CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2013


PODZEMNÍ ŽIVLY
27.04.2013 v 18:00

PODZEMNÍ ŽIVLY

http://bandzone.cz/lidotep

Zbrašovské aragonitové jeskyně (Teplice nad Bečvou)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/zbrasovske-aragonitove-jeskyne/

PODZEMNÍ ŽIVLY – archetypální hudební kompozice olomoucké skupiny LIDOTEP a jejich moravských hostů. Akusticky zazní: didgeridoo, djembe, kytara, zpěv, perkuse, flétna, koncovka, čaringa a další netradiční hudební nástroje.

Vstupné v předprodeji: plné 140Kč / sleva 90Kč

Vstupné na místě: plné 180Kč / sleva 130Kč

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Původní začátek koncertu v 17 hod., z organizačních důvodů posunut na 18 hod. !!! Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.
Povolená kapacita Zbrašovských aragonitových jeskyní je 50 lidí, proto doporučujeme pořízení vstupenek v předprodeji - on-line formulář nebo na pokladně Zbrašovských aragonitových jeskyní. Koncert se odehraje v Mramorové síni (vchod od řeky, zadní východ z jeskyně, bezbariérový přístup), místa jsou na stání, v případě potřeby sezení (k dispozici budou židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi). Teplota v jeskyni je 14-16°C (nejteplejší jeskyně v ČR), přesto doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod., hodí se také deka, když se sedí je větší zima). Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni je bezbariérový, takže doporučujeme i lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku. Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku Zbrašovské aragonitové jeskyně.

ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ
Jeskyně se nachází pod Zbrašovským vrchem v levém břehu řeky Bečvy v lázních Teplicích nad Bečvou. Tvoří složitý komplex chodeb, dómů, komínů a puklin v několika výškových úrovních. Jsou jedinými zpřístupněnými jeskyněmi hydrotermálního původu v ČR. Zdobí unikátní krasové výplně - „onyxové" povlaky stěn, krystalické agregáty aragonitu, „gejzírové" stalagmity. Skrývají „plynová jezera" - prostory zaplněné oxidem uhličitým o vysokých koncentracích. Jsou nejteplejšími jeskyněmi v ČR - teplota vzduchu v podzemí činí 14 - 16 °C, relativní vlhkost okolo 98 %. Objevili na přelomu roku 1912-13 bratři Josef a Čeněk Chromí, když po prokopání pukliny s výronem teplého vzduchu sestoupili 42 m hlubokou propastí do podzemí. Jsou dlouhé celkem 1322 m s výškovým rozpětím (denivelací) 55 m. Mají návštěvní okruh dlouhý 375 m a jeho prohlídka trvá cca 50 minut. V roce 2003 byly vyhlášeny národní přírodní památkou.

!!! 100 let výročí objevení Zbrašovských aragonitových jeskyní.
Celoroční program - historie, výzkumy, speologie, výstavy a další. Nenechte si ujít !!! Více informací ZDE.PODZEMNÍ ŽIVLY
Archetypální hudební kompozice olomoucké skupiny LIDOTEP a jejich moravských hostů. Více na bandzone.cz/lidotep
Akusticky zazní: didgeridoo, djembe, kytara, zpěv, perkuse, flétna, koncovka, čaringa a další netradiční hudební nástroje.Lidotep vznikl 26.června 2011 po šestém jeskyním koncertě v Bozkovských dolomitových jeskyních v Českém ráji pod jedním magickým skalním převisem (Putovní benefiční festival DIDGERIDOO V JESKYNI 2011). Uskupení tvoří potulní muzikanti z Moravy hrající na všelijaké hudební nástroje - didgeridoo, grumle, perkuse, kytara, flétny apod. v doprovodu klasického i alikvotního zpěvu.

Potulné jádro:

Zdeněk Vilímek - dřevěné a teleskopické didgeridoo, kytara, bubny, zpěv, perkuse (www.zdenek-vilimek.webnode.cz)

Miroslav Hepil - dřevěné a teleskopické didgeridoo, čaringa, perkuse, zpěv

Marian Vajčner - bubny, perkuse (www.czechdrums.com)
Stabilní obal:


Mira Vahalík - kytara, zpěv

Honza Doležal - rytmotvůrce, bicí a perkuse (www.medicimbal.cz)

Daniela Škutová - housle, zpěv (bandzone.cz/sonichalo)

Zua Švierčková - flétny, zpěv

Martin Peřina - klarinet, saxofon (www.martinperina.cz)

Pavel Hedrich - alikvotní zpěv, grumle, perkuseTOPlist