CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2012


ZVUKOVÁ JESKYNĚ
23.06.2012 v 19:00

ZVUKOVÁ JESKYNĚ

http://www.sonicave.com

Jeskyně Výpustek (Křtiny)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-vypustek/

Experimentální elektro-akustická hudba zazní v jeskyni Výpustek, uvnitř multimediální instalace brněnského audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka - Zvuková jeskyně, která se zde nachází již třetím rokem a stala se běžnou součástí prohlídek jeskyně. 

Vstupné v předprodeji: plné 150Kč / sleva 120Kč (Volných 100)

ZVUKOVÁ JESKYNĚ
multimediální koncert ve světelné instalaci

Jiří Suchánek (hudba, světla, elektronika, instalace, idea)
+ hosté
Eva Vrbková (zpěv)
Petri Herzán (saxofon)

Projekt ZVUKOVÁ JESKYNĚ je letošním festivalovým bonusem a věříme, že zaujme svou propracovaností, originalitou a uceleným audio-vizuálním dojmem. Organizace a propagace této akce se ujímá autor Jiří Suchánek a jeho tým, festival CAVE BEAT je partnerem akce. První koncert je 8.6., druhý 23.6.2012, vždy v 19 hod. v Jeskyni Výpustek (u Křtin v Moravském krasu).

Koncert se odehraje uvnitř multimediální instalace brněnského audiovizuálního umělce Jiřího Suchánka - “Zvuková jeskyně”, která se zde nachází již třetím rokem a stala se běžnou součástí prohlídek jeskyně. (Autor instalace a koncertu před nedávnem taktéž dokončil světelnou instalaci “Roj” pro Brněnskou hvězdárnu a planetárium).
Stalo se již tradicí, že jednou ročně zde J.S. uspořádá koncertní minisérii s hudebními hosty a představí svoji novou hudbu a instalaci v podobě jak ji běžný návštěvník nezná. V letošním roce vznikne spolu s jeskyní akustikou, atmosférou génia locci Medvědího sálu a za doprovodu saxofonu Petri Herzana a zpěvu známé brněnské herečky Evy Vrbkové neobvyklá umělecká událost. Koncert nabídne delikátní akustický a vizuální zážitek, který není možné reprodukovat na žádném jiném místě. Netradiční koncertní projekt se uskuteční letos jen dvakrát. Hudebně lze očekávat směs abstraktních ambientních struktur, akustických improvizací, distorzivních IDM prvků propojených místy i s až techno-big beatově laděnou elektronickou rytmikou. To vše zabaleno do barokně potemnělých harmonických postupů střídajících se s elektronickou pulzací zvukových hmot vynořivších se všemožně z prostoru.

 

Celá akce se uskuteční uvnitř světelně-zvukového systému “Zvukové jeskyně”, který umožňuje vytvářet neobvyklé prostorové světelně-zvukové vjemy pomocí digitálně řízené soustavy 528led diod a 10ti kanálového ozvučení rozmístěného na stěnách a stropech jeskyně. Srdcem instalace je pak objekt “Medůza”, která je zcela originálním, pro tuto jeskynní instalaci vytvořeným hudebním médiem, plným různých senzorů. Pomocí nich lze bezdotykově hrát na syntezátory a světla Zvukové jeskyně. Vzniká tak jedinečný umělecký prostor otevřený mnoha hudebním i vizuálním experimentům.

Speciální poděkování patří Jiřímu Šafářovi za ochotnou technickou podporu při tvorbě celé instalace, Antiperle za vytvoření kostýmů, Jaroslavu Sedlákovi za pomoc při řešení podia a Šárce Svobodové za velkou pomoc při produkci akce.

Koncert je součástí festivalu Cave Beat 2012 a projektu Architektura fikce pořádané v brněnské Galerii architektury 4AM Fórem pro architekturu a média.

http://www.sonicave.com - web projektu 
http://www.jiri-suchanek.net - web o autorovi 
http://www.forum4am.cz – web spolupořádající instituce  

Vstup: na místě 200,- / při rezervaci 150,-

Rezervace vstupenek: on-line formulář (viz výše) 

nebo emailem: futuresonix@gmail.com (ve formátu jméno – počet ks).

 


TOPlist