CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2012


ORLOJ SNIVCŮ (Praha)
08.09.2012 v 19:00

ORLOJ SNIVCŮ (Praha)

http://www.softbooks.cz/snivci/orloj.index.htm

Javoříčské jeskyně (Javoříčko)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/javoricske-jeskyne/

"Zapomenutý orchestr Země snivců" aneb improvizovaná hudba balancující na pokraji žánrů v podání zkušených muzikantů a umělců - Jaroslava Kořána a Milli Janatkové (bandzone.cz/snivciwww.millijanatkova.com). 

Vstupné v předprodeji: plné 220Kč / sleva 140Kč (Volných 100)

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita Javořičských jeskyní je 50 lidí. Parkování na vyhrazeném parkovišti v obci Javoříčko (cca 1km od jeskyně, pak cesta vzhůru lesem, info ZDE). Prosíme návštěvníky, aby si vzali vlastní baterku - po koncertě je už tma, půjde se temným lesem, který není osvětlen (organizační tým bude rozmístěn po trase a přisvicovat). Koncert se odehraje v Dómu gigantů - překrásná akustická prostora, projde se částí prohlídkové trasy, součástí bude velmi stručný výklad o charakteru jeskyně. Místa jsou pouze na stání, v případě potřeby budou k dispozici židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením nebo starší lidi. Teplota v jeskyni je cca 7-8°C, doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka, rybářská židle apod.), hodí se také deka, když se sedí je větší zima. Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni není bezbariérový, představení nedoporučujeme lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku (imobilním). Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku jeskyně.

JAVOŘIČSKÉ JESKYNĚ
Javoříčský kras se nachází v severní části Drahanské vrchoviny. V přerušovaných pruzích devonských vápenců jsou zde vyvinuty povrchové a podzemní krasové jevy se složitými hydrografickými poměry. Jeskyně leží pod kopcem Špraněk u obcí Javoříčko a Březina v malebné krajině, jejíž dominantou je hrad Bouzov. Jedná se složitý komplex mohutných dómů, chodeb, propastí a puklin, vytvořených v několika výškových úrovních. Část nazývaná Svěcená díra a propast Zátvořice byly známy odnepaměti, první písemná zmínka o přilehlých podzemních prostorách je od anonymního autora a pochází z roku 1873. V roce 1938 byla objevena podstatná část Javoříčských jeskyní pracovní skupinou, kterou vedl revírník Vilém Švec. Další části byly postupně objevovány různými amatérskými i profesionálními speleology do dnešní doby. Prostory Javoříčských jeskyní jsou zpřístupněny pro veřejnost od roku 1939. Celková délka všech známých chodeb dosahuje přes 4000 metrů s výškovým rozpětím (denivelací) přes 60 m. Prohlídkové trasy jsou dvě, dlouhá 800 a krátká 450 metrů. Javoříčské jeskyně jsou unikátní svoji bohatou, zachovalou a rozmanitou krápníkovou výzdobou. Patří mezi nejkrásnější jeskyně v České republice. Teplota vzduchu: 7 - 8° C, relativní vlhkost: cca 99 %.ORLOJ SNIVCŮ - Jaroslav Kořán a Milli Janatková
Orloj snivců, akustická hudebně- vizuální instalace Jaroslava Kořána (www.softbooks.cz/snivci2) letos slavi 20 let od svého vzniku. Hra na Orloj je rytmicko-melodická hudba, na kterou zahraje autor se zpěvačkou a perkusionistkou Milli Janatkovou (www.millijanatkova.com). Zpěv bude vycházet ze vznikajících rytmů a předevsím z alikvotních tónů, které Orloj vydává a bude založen na momentalní atmosféře a improvizaci. Hudba Orloje snivců bude vycházet z genia loci prostoru a bude doplněn improvizovaným pohybem Milli. Koncert bude nasvětlen pro vytvoření intimní a silné atmosféry.
TOPlist