CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM FESTIVALU CAVE BEAT 2012


DANIELA ŠKUTOVÁ, ROWAN KILDUFF, MAREK LETOCHA (ČR, IRL)
28.07.2012 v 18:30

DANIELA ŠKUTOVÁ, ROWAN KILDUFF, MAREK LETOCHA (ČR, IRL)

http://bandzone.cz/sonichalo

Jeskyně Na Špičáku (Supíkovice)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-na-spicaku/

V malebném jeskynním labyrintu Na Špičáku vystoupí česko-irské trio v podobě svébytné české houslistky a zpěvačky Daniely Škutové, temperamentního irského kytaristy a zpěváka Rowana Kilduffa a energického českého bubeníka Marka Letochy. Přijdťe se unést syrovými tóny, podmanivými rytmy, harmonickými skladbami a inspirací, že "každý den je dar".

Vstupné v předprodeji: plné 190Kč / sleva 120Kč (Volných 100)

ORGANIZAČNÍ INFORMACE
Povolená kapacita malebné Jeskyně Na Špičáku je 30 lidí (ke dni 26.7. koncert vyprodán !!! v případě zájmu bude druhý koncert ve 20 hod.), proto doporučujeme rezervaci s předstihem. Koncert se odehraje v Dómu Naděje (bezbariérový přístup), místa jsou na stání, v případě potřeby sezení (k dispozici bude pár židlí pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi). Teplota v jeskyni je 8°C, proto doporučujeme teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod., hodí se také deka, když se sedí je větší zima). Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni je bezbariérový, takže doporučujeme i lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku. Cesta k jeskyni je popsaná ve výše uvedeném odkazu na jeskyni (kliknutím na odkaz se dostanete na oficiální web Správy jeskyní ČR), kde najdete např. možnosti spojení, stejně jako podrobnou charakteristiku Jeskyně Na Špičáku. 

JESKYNĚ NA ŠPIČÁKU
Prostupuje vrchem Velký Špičák (516 m n.m.), který je vrcholem krasového kuželu, vystupujícího ze sedimentů kontinentálního ledovce mezi obcemi Písečná a Supíkovice v Supíkovické pahorkatině, 10 km severně od města Jeseník. Ve starší literatuře byla též nazývána Supíkovická jeskyně nebo Jeskyně v Supíkovicích (Tropfsteinhöhle in Saubsdorf). Převážně horizontální labyrint chodeb, puklin a síní vytvořily vody povrchových toků v krystalických vápencích - mramorech, ale jejich neobvyklé tvary jim vtiskla podzemní jezera tavných vod z kontinentálního ledovce, který zejména v předposlední době ledové zasahoval od severu až na naše území. Datum objevu jeskyně není známo, první písemná zmínka o ní pochází z roku 1430 a množství unikátních historických nápisů na stěnách dokládá její časté návštěvy. Patří mezi nejstarší písemně doložené jeskyně ve střední Evropě a oficiálním zpřístupněním v roce 1885 také k nejdéle zpřístupněné jeskyni u nás. Celková délka všech dosud známých chodeb činí 410 m s výškovým rozpětím (denivelací) přes 10 m, vchod leží 439 m n.m., východ 437 m n.m. Bezbariérový návštěvní okruh je dlouhý 220 metrů a jeho prohlídka trvá 30 min. Teplota vzduchu v jeskyni je konstantní 8°C, relativní vlhkost vzduchu okolo 95%.DANIELA ŠKUTOVÁ, ROWAN KILDUFF a MAREK LETOCHA Česko-irská trojce, která se letos zrodila v hudební seskupení s názvem Sonic Halo (bandzone.cz/sonichalo), je rocková kapela začleňující celou řadu různých stylů a vlivů, od blues, alternativní rock, grunge až pro punkové a world-music styly. Skupinu tvoří Rowan Kilduff (zpěv a kytary), Daniela Škutová (zpěv, kytara a housle) a Marek Letocha (bicí). Přijdťe se unést syrovými tóny, podmanivými rytmy, harmonickými skladbami a inspirací, že "každý den je dar".Program v jeskyni:
Daniela Škutová, Rowan Kilduff, Marek Letocha (SONIC HALO)
a hosté: Zdeněk Villímek (didgeridoo), Aleš Řezáč (foukací harmonika) a Marek Pňaček. 

Intro - Zdeněk Villímek (didgeridoo)
1. Revolution Baby
Instrumentální část písně, která je výzvou pro současnou generaci k zapojení se aktivně do života a ke snaze o pozitivní změny v niterním i okolním světě.
2. Waves (instrumentální skladba)
3. Supersonic Soul
There's love in simple things like trees, and the breeze on my skin, Inside a waking dream that pulls me out of sleep, the silence in my soul, I see halos, taking on the load, with no help I go on. Fireflies in skies, I seek in ocean's night, waves crash down on me, and I stand, stand before...silence in my soul.
4. Song
Píseň o životních překážkách a jejich překonávání, o lidské snaze vše analyzovat, popisovat, uchopovat slovy...ale to nejcennější a nejdůležitější na světě není možné přesně slovy vyjádřit. Píseň je o úsměvu člověka, který miluje čistým srdcem a o tom, jak je život snažší, pokud milujete a jste milováni.
5. Soul to Fly
Jsme tělo a duše. Život je úžasný a nádherný. Jednoho dne však nastane okamžik, kdy duše opustí tělo a bude chtít odletět. Kam? Kdo ví?
6. Lungs
7. Cave-time Blues (improvizace společně se speciálními hosty)
8. Big Ol' Sun (s hostem Alešem Řezáčem)
9. Spinning in my Head
Píseň o zrození člověka.
10. I'm Icarus
Píseň o touze po létání, o občasných životních pádech, záchraně strážnými anděli a o síle narovnat křídla a opětovně vzlétnout.
11. Glue (solo)
Stick a little while with me, a we'll push, we'll push on and on
In every little thing I see, we're strong, yeah strong like the sun
Every nothing in my heart
Yeah we're glue, Yeah we're glue
With no end and no start, yeah we're glue, yeah we're glue
Every step on the road, that we taste and we hold
and never get a little scared, its all a dream between the sheets of the one who made me
Every nothing in my heart
Yeah we're glue, Yeah we're glue
With no end and no start, yeah we're glue, yeah we're glue
Yeah we're twin stars, yeah we're glue, yeah we're glue.

11. Honeychile (společně se všemi hosty)
Vandruješ dlouho a sám, srdce tě táhne dál a dál, někam do neznáma najít něco...ale co? A pak najednou potkáš spřízněnou duši a uvědomíš si, že vše, co jsi potřeboval, byla společnost někoho, kdo ti bude rozumět, dlouhá noc a spousta dobré hudby.
Zazpívejte si s námi!
12. Holy Smokes (instrumentální skladba)


TOPlist