CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

O Projektu CAVE BEAT:

Mezinárodní benefiční festival v jeskyních CAVE BEAT pořádá občanské sdružení Jeskynní tep o.s. (kulturní a výchovně-vzdělávací akce) ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a Správou CHKO Moravský kras. Projekt navazuje na benefiční koncertní pouť DIDGERIDOO V JESKYNI, započatou v roce 2011. Podvečerní umělecká vystoupení se konají od jara do podzimu v sedmi moravských jeskyních - Zbrašovské aragonitové jeskyně (Teplice nad Bečvou), Jeskyně Na Špičáku (Supíkovice v Jeseníkách), Mladečské jeskyně (Mladeč u Olomouce), Javoříčské jeskyně (Javoříčko), Sloupsko-šošůvské jeskyně (Sloup v Moravském krasu), Kateřinská jeskyně (Skalní mlýn u Blanska) a Jeskyně Balcarka (Ostrov u Macochy). Čtvrtina z příjmu ze vstupného je věnována podpoře zážitkového, výchovně-vzdělávacího a ekologického programu pro žáky 1. stupně základních škol s názvem KOŘENY ŽIVOTA (od dubna 2012 pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy MŠMT ČR).Poslání a cíl:
Posláním mezinárodního benefičního festivalu CAVE BEAT je objevování, osvěta a oslava „PŘÍRODY, ČLOVĚKA a UMĚNÍ“. Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou akustickou hudbou a zpěvem, který nabídne návštěvníkům nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek.


Benefiční projekt KOŘENY ŽIVOTA


Motto: „Naše děti se rodí ve snech zítřka, do kterých my dospělí nemůžeme vstoupit ani v nejskrytějších snech.“ Chalíl Džibrán

Celodenní výchovně-vzdělávací eko-program pro žáky 1. stupně základních škol v prostředí archeologicky významných moravských jeskyní a okolní přírodě. Během netradiční návštěvy jeskyně a celodenního putování přírodou s tematickými stanovišti si žáci osvojí praktické dovednosti spojené s pobytem v přírodě, získají představu o životě v pravěkých dobách a dozvědí se zajímavosti o přírodním a společenském vývoji v kontrastu současné moderní civilizace.

Více informací na samostatném webu: http://korenyzivota.webnode.cz/

 

TOPlist