CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Dovolte mi malé ohlédnutí za uplynulým čtvrtým ročníkem Mezinárodního benefičního festivalu CAVE BEAT 2015. Ročníku, který jel poprvé v úsporných organizačních i benefičních kolejích, po těžké zkoušce týmové síly a trpělivosti v roce 2014.


   

Úvodem bych tradičně a rád touto cestou znovu srdečně poděkoval všem vstřícným návštěvníkům, Správě jeskyní ČR (www.jeskynecr.cz), Správě jeskyní Moravského krasu (www.cavemk.cz), Správě Kateřinské jeskyně (www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/katerinska-jeskyne) a všem, kteří přiložili ruku k organizátorskému dílu. Zvláštní poděkování patří také agentuře Czech Tourism, se kterou jsme spolupracovali tři roky a nyní nadešel čas rozloučení. Děkujeme také mediálním partnerům Alfa Agency z Brna (www.alfaagency.cz) a Rádiu Čas v regionu olomoucký a jihomoravský kraj. Za velmi zdařile sestřihaný festivalový záznam děkujeme profi-digitálnímu kreativci Lukáši Vídeňskému z Tokpic.com Media.

Hudební a jedinou perlou čtvrtého ročníku bylo interaktivní vokální vystoupení českého tria DAN BÁRTA, LENKA DUSILOVÁ a EN.DRU (Ondřej Havlík), které se odehrálo v největším jeskynním dómu v České republice ve středu 6.5.2015. Vyjímečná akustika a atmosféra starodávné Kateřinské jeskyně v Moravském krasu se tak stala výzvou pro společnou improvizaci známých, profesionálních a mezinárodně respektovaných umělců. Přes 500 návštěvníků se nechalo unést uměleckým, smyslovým a emočním zážitkem v netradičním jeskynním prostředí.

Videozáznam z Kateřinské jeskyně 6.5.2015: 

Festival CAVE BEAT podporuje výchovně-vzdělávací eko-program pro žáky 1. stupně základních škol v jeskyních a okolní přírodě s názvem KOŘENY ŽIVOTA. Letos byla na základě pilotního ověřování v předchozích letech a s ohledem na úsporná opatření, připravována souhrnná metodika pro učitele základních škol. Tým Jeskynní tep o.s. tak věnoval dobrovolnickou práci nad přípravou programů, metodiky a pracovních listů, včetně ověřování v terénu v hodnotě 25.000 Kč. Metodika bude nyní konzultována se Správou jeskyní ČR a zástupci jednotlivých jeskynních správ, kde probíhalo pilotní ověřování programů pro základní školy. Na výsledné metodice se budou podílet také zástupci Agentury pro ochranu krajiny a přírody ČR.

V létě 2015 byl sdružením Jeskynní tep o.s. dobrovolnicky uspořádán letní tábor S POHÁDKOU A HUDBOU KOLEM SVĚTA pro žáky základních škol v rodinném, vzdělávacím a dobrovolnickém centru Akropolis v Uherském hradišti. Během týdne si skupina dětí ve věku 8-12 let užila kouzlo starodávných pohádek a hudebních tradic z různých koutů světa (Austrálie, Evropa, Afrika, Amerika) - pohádkové divadlo, vyrábění a malování masek i kulis, muzicírovaní na africké bubny djembe, valašské koncovky a fujarky, australské didgeridoo, španělskou kytaru, řecké kantele, tibetské mísy a gongy.

   

Následuje tradiční tabulka vyúčtování, která shrnuje účetní bilanci za rok 2015. Jedná se o podklad ke každoročnímu daňovému přiznání, tudíž veškeré příjmy a náklady jsou prokazatelné.Pro vyrovnání účetního závazku z roku 2014 jsme po dohodě s finančním vedoucím sdružení, uhradili přátelskou a bezúročnou půjčku 40.000 Kč za storno akce S. Micuse a O.Smeykala dne 12.7.2014 (nevratná záloha S. Micus, propadlá letenka, propagace, materiály, personální náklady atd.). Stalo se tak poprvé v historii Cave Beat a v týmu věříme, že se tato zkušenost již nebude opakovat. Není ostuda spadnout, ale nepostavit se...

I přes nesnadný úsporný čtvrtý festivalový ročník CAVE BEAT 2014 se podařilo posunout o krok dál a v příštím ročníku se můžete těšit na opět 7 hudebních vystoupení v 7 rozmanitých moravských jeskyní.Již brzy na Vašich monitorech :)  

Za občanské sdružení Jeskynní tep o.s.
Mgr. Zdeněk Vilímek
Statutární zástupce Jeskynní tep o.s.,
vedoucí organizačního týmu a benefičních projektů.


 

TOPlist