CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Dovolte mi se ohlédnout za uplynulým ročníkem mezinárodního benefičního festivalu CAVE BEAT 2014. Ročníku, který byl těžkou zkouškou síly a trpělivosti.

Úvodem bych rád bych touto cestou znovu poděkoval všem návštěvníkům, kteří podporují festival fyzicky i duševně. Každým rokem zanechávají svůj vstřícný, radostný a přátelský „otisk“ nejen v jeskyni, ale i v myslích a srdcích pořadatelů.Šest ze sedmi tematických koncertů v šesti odlišných jeskynních prostorách na Moravě se podařilo naplnit a vybalancovat tak příjmovou i výdajovou složku v rámci příprav a realizace. Návštěvníci byli velmi spokojeni s hudební i kompoziční rozmanitostí večerních akustických koncertů a vytvořili tak vděčné a srdečné publikum. Zvláště koncert temperamentní skupiny Rajtaraj (foto viz výše) v Javořičských jeskyních u Olomouce se vydařil a muzikanti tak roztancovali téměř všechny jeskynní hosty. Do nočních hodin pak kapela bavila mnoho bdělých nadšenců u Chaty Jeskyňka.

Dalším příjemným a zdařilým zážitkem bylo vystoupení Ivana Jaška (skupina Shivanam) a hostů, kteří se velmi tvůrčím způsobem zhostili projektu na pokračování Z PRAVĚKU DO MATRIXU III. Zdařile sestřihaný záznam z koncertu v Jeskyni Balcarka 24.5.2014 (z dílny Lukáše Vídeňského).Nicméně závěrečný sedmý a mnohými očekávaný koncert S. Micuse a O.Smeykala dne 12.7.2014 se bohužel nepodařilo z technických důvodů zorganizovat. Stalo se tak poprvé v historii Cave Beat a celý organizační tým, včetně všech natěšených návštěvníků to velmi mrzelo. Bohužel tato "nepříjemnost" stála nemalé peníze (nevratná záloha, propadlá letenka, propagace, materiály, personální náklady atd.) a zachránila to přátelská a bezúročná půjčka 40.000 Kč od přítele (viz převod na transparentním účtě). Srdečné díky Petrovi z Olomouce :) Zde malé vizuální připomenutí (FB kampaň) vyjímečného koncertu, který se stal bohužel jen snem...Každopádně víme, kde je náš profesní a etický strop, osobní i týmové limity a snad se už tato "záležitost" nebude opakovat. Hold, není každý rok posvícení a jak říkal jeden moudrý muž - Není ostuda spadnout, ale nepostavit se !!! :) 

Následuje tradiční tabulka vyúčtování, která shrnuje účetní bilanci za rok 2014. Jedná se o podklad ke každoročnímu daňovému přiznání, tudíž veškeré příjmy a náklady jsou prokazatelné.
I přes nesnadný třetí festivalový ročník jedeme dál a v dalším roce (dřevěnné kozy) 2015 velmi přibrzdíme - jedna akce pro uzavřenou komuniktu správy jeskyní a druhá veřejná akce, která se uskuteční v Kateřinské jeskyni a bude brzy viset v novinkách. Budeme se letos soustředit na stabilizaci sdružení a strategii pro další ročníky. Také na vlastní zdraví, své rodiny a muziku nejen v jeskyních :)  

Za občanské sdružení Jeskynní tep o.s.
Mgr. Zdeněk Vilímek
Statutární zástupce, vedoucí organizačního týmu a benefičních projektů.

TOPlist