CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Tož máme za sebú pátý koncert hudebního festivalu v jeskyních CAVE BEAT, který statečně odehrála kapela DOCUKU ve Zbrašovských aragonitových jeskyních na Valašsku. Atmosféra koncertu se nesla ve folklórním duchu, který připomněl časy dávno minulé. Poděkování patří jak skvělému publiku, tak paní vedoucí jeskyně Barboře Šimečkové a jejímu týmu za ochotnou spolupráci při přípravě, Mirovi Hepilovi z týmu za několika hodinou výdrž a pomoc v jeskyni a samozřejmě klobúk dole před kapelou, která byla rozmístěna na velkém monolitu a v divotvorném prostoru Mramorové síně kolem. Viz foto níže.
Po koncertu ve Zbrašovských aragonitových jeskyních nám napsal Jiří Buksa z Docuku tuto zprávu:
"Hraní na Cave Beatu? Děkujeme za tuto zkušenost. Bylo to netradiční, náročné, ale velice příjemné. Snad se nám alespoň trošku podařilo vyjít vstříc tomuto vznešenému prostoru. Nebylo to tentokrát Docuku dravé, spíše byla snaha o Docuku hravé. Měli jsme pocit, že se nám to povedlo, jelikož jsme neviděli nikoho odcházet. Po koncertě už jsme si nebyli tak jisti, jelikož jsme si uvědomili, že vlastně nebylo kudy, protože potmě by cestu ven asi stejně nikdo nenašell. Nicméně po tomto vystoupení nám nemůže být vytýkáno, že děláme muziku jen povrchně. Myslím, že jsme tím hraním dokázali, že umíme jít i opravdu do hlouky! Pokud to půjde, rádi klesnem ještě hlouběji. Děkujeme za pozvání. " Po koncertě následovalo hudební setkání v beskydské hospůdce s přáteli, které pokračovalo u Standova indiánského týpí do ranních hodin. Východ slunce přivítal náčelník Mira Vahalík s kytarou a zakončil další netradiční víkend. A sádra na noze padla za vlast :) 
Díky všem. 
Zdeněk Vilímek 

TOPlist