CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Srdečně zveme na pátý koncert festivalu CAVE BEAT, který se odehraje ve Zbrašovských aragonitových jeskyních v Teplicích nad Bečvou. Tentokráte zahraje valašsko-meziříčská hudební formace DOCUKU, hrající dynamický folklorbeat, čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského. Pro ilustraci si můžete pustit záznam z koncertu z Valašských Klobúk:
Před koncertem nám Jura Buksa (zakladatel a primáš Docuku) zaslal pár vět o tom, jak se kapela těší do jeskyně: "Odkývnutí nabídky zahrát si v rámci akce CAVE BEAT 2012 v Teplické jeskyni byla pro Docuku celkem jednoznačná “rychlovka“. Jednak proto, že Zdenda Vilímek (hlavní organizátor festivalu) je náš dlouholetý kamarád, spolužák ze studií a kolega muzikant, který s námi už i společně vystupoval, ale hlavně to pro nás byla výzva. A my se rádi pokoušíme dostat přes netradičně nastavené laťky. Ovládnout a uchopit tak citlivý a magický prostor bez podpory zvukové vlny z našich elektrických aparátů bude chtít asi úplně odlišný přístup k podání našich písní. Nicméně doufáme, že jim tím neublížíme. Ba naopak, třeba zrovna díky jinému uchopení těch příběhů objevíme jejich jiný rozměr, či hloubku, která nám v klasickém “bigbeatovém“ kabátu uniká. Jinak na otázku, jestli už jsme někdy hráli akusticky na obrovksém monolitu hluboko v nějaké podzemní “ďůře“ asi ani odpovídat nebudeme. Samozřejmě ANO! Několikrát. Děkujeme za pozvání. Moc se těšíme. Docuku". 

TOPlist