CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Čtvrtým koncertem bude dne 19. května 2012 pokračovat hudební festival v jeskyních CAVE BEAT 2012. Vystoupí virtuozní bubeník Pavel Fajt s projektem Drum Trek Visual a videoprojekcí v podání Víta Krause. O zvukovou lázeň se postará firma Otesound z Brna, která propůjčí špičkový ozvučovací systém Meyersound.
Před svým vystoupením řekl Pavel Fajt:
"Pozvání na hudební festival CAVE BEAT 2012 jsem přijal s radostí. Akce se zdá být velmi dobře zaštítěná, organizačně vše funguje v předstihu a už nyní se dozvídám od různých lidí z celé republiky, že 19. května 2012 budu hrát v Jeskyni Výpustek. Osobně tyto netradiční koncertní prostory vyhledávám. Vedle kostelů a jiných znělých lidských staveb jsou jeskyně dalším mým oblibeným místem, kde se rád ocitám s bubny. Vyhledávám prostory, kde by lidé nečekali zvuk bicích nástrojů, vytváří to potom zdvojený smyslový vjem, kdy vedle hudebního poselství příjímají posluchači ještě informaci o prostoru, ktery často téměř akordicky rezonuje. V minulosti jsem již několkrát koncertoval v jeskyních Moravského krasu jako sólo DrumTrek či v duu s Ondřejem Smeykalem a jeho didgeridoo. DrumTrek Visual, který předvedeme v květnu spolu s VJ. Vítem Krausem v rámci festivalu CAVE BEAT 2012 bude premiérou tohoto projektu v krápníkové jeskyni s projekcí na stěny jeskyně s plným respektem ke geniu locci tohoto místa."

TOPlist