CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Mezinárodní hudební festival CAVE BEAT 2012 pokračoval 21. dubna 2012 druhým koncertem. V Chýnovské jeskyni v Jižních Čechách zahrál mistr hry na japonskou meditační flétnu Vlastislav Matoušek. Překrásným zpěvem jej doprovodila jeho dcera Veronika. Svébytný umělec a vysokoškolský pedagog se k právě uskutečněnému koncertu vyjádřil takto: "Zažil jsem podobně mysteriozní okouzlení jako když jsem v dětství poprvé zhlédl Zemanův film Cesta do pravěku. Mnohovrstevný tajemný prostor šeptající z hlubin zvukem zurčící vody... Jako stvořený pro spirituální hudbu a meditaci."


   
Pozn. na video záznamu se pracuje, brzy bude ke shlédnutí. 

Autor hudebního festivalu Zdeněk Vilímek po druhém koncertu řekl: "Koncert se odehrál v krásném stupňovitém dómu a za přirozeného doprovodu zvuku podzemního pramene, což dodalo meditačnímu koncertu kouzelnou atmosféru. Pana Matouška si již léta velice vážím a bylo mi ctí jej přivítat v Chýnovské jeskyni. Jeho zkušenosti a poctivý přístup k hudbě jsou inspirativní a věřím, že několik století staré skladby na japonskou flétnu Shakuhachi, které v jeskyni zazněly, otevřely další CAVE BEAT rozměr. Chýnovská jeskyně je trochu odloučená od civilizace, příslo kolem 30-ti návštěvníků, přesto příjemná komorní akce."

Následující koncert, jenž je doprovázen z hlediska již rezervovaných vstupenek mimořádným zájmem, se koná 5. května 2012 v Kateřinské jeskyni nedaleko Blanska na Moravě (cca 30 km severně od Brna). V největším jeskynním dómu ČR vystoupí legendární zpěvačka, houslistka a herečka Iva Bittová, patřící k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Umělkyně vystupuje nyní zejména v USA a v ČR.

Festival CAVE BEAT 2012 pořádá občanské sdružení Jeskynní tep o.s. ve spolupráci se Správou jeskyní ČR.
Rezervace vstupenek na webu www.cave-beat.org (sekce Rezervace), telefonicky v příslušné jeskynní správě nebo emailem:rezervace@cave-beat.org.

Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou akustickou hudbou, který nabídne návštěvníkům nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek. Sociálním záměrem tvůrců je věnování poměrně část z příjmu ze vstupného podpoře zážitkových výchovně-vzdělávacích akcí pro školy v jeskyních a okolní přírodě s názvem KOŘENY ŽIVOTA a Z PRAVĚKU DO MATRIXU.

Následující koncerty v květnu:
5. 5. 2012 - Iva Bittová - Kateřinská jeskyně
19. 5. 2012 - Pavel Fajt a DrumTrek Visual - Jeskyně Výpustek
26. 5. 2012 - DOCUKU - Zbrašovské aragonitové jeskyně

Více na www.cave-beat.org

Zprávu distribuuje:
ing. Jiří Heller
jirka@cave-beat.org
tel. 602 111 051

TOPlist