CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyních

Program festivalu CAVE BEAT · mezinárodní benefiční festival v jeskyníchO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

Mezinárodní hudební festival CAVE BEAT 2012 byl slavnostně zahájen v sobotu 14. dubna 2012 koncertem Alikvotního sboru SPEKTRUM Praha v Jeskyni Výpustek. Do Křtin v okrese Blansko se sjela necelá stovka posluchačů (návštěvníci i zaměstnanci jeskynních správ), aby byli přítomni koncertu pěveckého sboru, jenž svoji hudbu prezentuje obvykle v koncertních síních a kostelích České republiky i v zahraničí. Tentokrát sbormistr Jan Staněk přijal pozvání slavnostně zahájit první ročník festivalu, jehož tucet koncertů se postupně odehraje do konce září 2012 ve dvanácti jeskyních České republiky.
Po vystoupení k jejich prvnímu vystoupení v jeskyni řekl: "Z úvodního festivalového vystoupení sboru v Jeskyni Výpustek jsem naprosto nadšený, moc se mi to líbilo a jsem na sbor pyšný, jak vše zvládl. Krásné akustické zpívání, do toho svíčky s barevným osvětlením, příjemní a pozorní návštěvníci, trochu zima, ale celkově velká spokojenost. Zazpívali jsme si v neděli i v překrásných moravských kostelích, akce byla dobře zorganizovaná, rádi se zúčastníme i příště."

K pocitu z prvního koncertu se vyjádřil i autor myšlenky festivalu a hlavní organizátor Zdeněk Vilímek: "Po čtyřech měsících organizačních příprav byl první koncert velkou katarzí i zkouškou našeho týmu. Počasí nám moc nepřálo, na výlet do přírody i jeskyní byla poměrně zima, což se projevilo i na účasti. Myslím si, že vystoupení sboru se povedlo připravit tak, jak jsme si představovali a ku spokojenosti jak zpívajícího sboru, tak většiny návštěvníků. Máme rezervy pro zlepšení, všem se určitě nezavděčíme, ale pracujeme se zpětnými vazbami a budeme se snažit o zkvalitnění dalšího průběhu celého festivalu. Vedle únavy převládá dobrý pocit z vykonané práce a děkuji festivalovému týmu i jeskyňářům za jejich podporu".

Festival pořádá občanské sdružení Jeskynní tep o.s. ve spolupráci se Správou jeskyň ČR.
Rezervace vstupenek na webu www.cave-beat.org (sekce Rezervace), telefonicky v příslušné jeskynní správě nebo emailem: rezervace@cave-beat.org.

Cílem festivalu je vytvoření podmínek pro hravý dialog pravěkých jeskynních prostor s živou akustickou hudbou, který nabídne návštěvníkům nevšední umělecký, smyslový a emoční zážitek. Sociálním záměrem tvůrců je věnování poměrně část z příjmu ze vstupného podpoře zážitkových výchovně-vzdělávacích akcí pro školy v jeskyních a okolní přírodě s názvem KOŘENY ŽIVOTA a Z PRAVĚKU DO MATRIXU.

Následující koncert:
21. 4. 2012 - Vlastislav Matoušek - Chýnovská jeskyně - Chýnov (nedaleko Tábora, Jižní Čechy).

Zprávu distribuuje:
Jiří Heller
propagace festivalu
jirka@cave-beat.org
tel. 602 111 051

TOPlist